مدل : GSM/GPRS 2120

• مودم صنعتی با پروتکل مدباس

 

 


قیمت: 350.000 تومان

 
 


دستگاه کنترل و مانیتورینگ از راه دور سیم کارتی

جهت کنترل و مانیتورینگ تجهیزات صنعتی و خانگی از راه دور، دستگاه ریموت کنترل سیم کارتی می توان با استفاده از بستر موبایل تجهیزات مورد نظر را از راه دور کنترل و مانیتور نمود.

  با توجه به اینکه این تجهیزات در مدل های مختلف و جهت کاربرد های مختلف طراحی شده اند می توانید وضعیت ورودی های آنالوگ ، دیجیتال ، دما ، رطوبت ، ولتاژ DC باطری ، وضعیت برق شهری را همواره از طریق SMS یا GPRS دریافت نمائید و همچنین خروجی های روی دستگاه را از طریق SMS  یا ارسال

فرامین کنترلی از طریق Tone  خاموش یا روشن نمائید .

     با توجه به صنعتی بودن این ماژول های و کاربرد گسترده PLC ها و HMI ها در صنعت پورت سریال RS485  به همراه پروتکل MODBUS RTU  در این تجهیزات پیش بینی گردیده است تا این دستگاه بتواند به عنوان یک Slave  در کنار سایر تجهیزات شبکه قرار گیرد و عمل ارسال و دریافت پیام کوتاه و ارسال بسته های GPRS توسط PLC  و HMI   امکان پذیر گردد.

چگونه با ماژول ریموت کنترل جی اس ام ارتباط برقرار کنید ؟

سه روش برای ارتباط از طریق تلفن همراه با ماژول های ریموت کنترل PG-21xx وجود دارد:

  روش اول _ از طریق پیام کوتاه:

 

 ریموت کنترل جی اس ام می تواند در صورت وجود هشدار یا خطا , مشکل را توسط پیام کوتاه به شماره های ثبت شده در حافظه  اطلاع داده و کاربر می تواند وضعیت خروجی ها را از طریق ارسال پیام کوتاه فعال یا غیر فعال نمایدتا از بروز مشکل تا  رسیدن نیروی انسانی و رفع آن جلوگیری نماید. از آنجائیکه ارسال پیام ها ممکن است به فراموشی سپرده شود با نصب نرم افزار  اندروید شرکت پویاگام بر روی تلفن همراهتان می توانید به سهولت و در محیطی ساده، وضعیت ورودی و خروجی ها را مشاهده و کنترل نمائید.

روش دوم _  از طریق تلفن گویا: 

 از آنجائیکه ارسال پیام کوتاه در بعضی موارد با تاخیر همراه می باشد ودر بعضی موارد نیاز به فعال سازی سریع می باشد این ماژول ها قادر به دریافت فرامین Tone  می باشند بدین وسیله کار کردن با ریموت کنترل به ساده ترین حالت ممکن میرسد و کاربران آموزش ندیده نیز توانایی کار با ماژول را خواهند داشت.

روش سوم _  از طریق اینترنت  GPRS:

 

یکی از جالبترین کاربردهای ارائه شده بر روی ماژول های جی اس ام ، ارسال وضعیت ورودی و خروجی ها از طریق بسته های GPRS می باشد بدین ترتیب شما می توانید  وضعیت ورودی و خروجی های خود را که شامل دما ، رطوبت ، ورودی های آنالوگ و دیجیتال ، وضعیت خروجی ها و ... را بصورت زمانهای 15 دقیقه ای بر روی سایت خود داشته باشید.

ماژول 2120 یک مودم صنعتی است که به کمک آن می توانید با ارتباط دستگاه به PLC و استفاده از پرتوکل Modbus RTU ، مقادیر هر یك از ورودی های PLC  را متناسب با شرایط بوجود آمده جهت مخاطب مورد نظر از طریق پیام کوتاه ارسال نمائید. در این حالت تمامی ورودی و خروجی های PLC(اعم از دیجیتال و آنالوگ)از طریق پیام کوتاه  قابل خواندن و نوشتن می‌باشند . همچنین می‌توانید با استفاده از اینترنت GPRS ماژول، اطلاعات PLC خود را همواره از طریق وبسایت خود مشاهده نمایید، بدین صورت که بسته های اطلاعاتی حاوی اطلاعات مورد نیاز شما (از جمله وضعیت سنسور ها، خاموش یا روشن بودن دستگاه ها و ...) در بازه های زمانی مشخص بر روی سایت برایتان ارسال می‌شود.

 

ویژگی های نرم‌افزاری:

 • ارسال اطلاعات در زمانهای قابل برنامه ریزی
 •  قابلیت ارسال وضعیت دستگاه به تماس های گرفته شده در صورتی که شماره متعلق به تلفن همراه باشد
 • حذف اتوماتیك کلیه پیامهای نا مربوط از حافظه
 • عدم پاسخ و Reject  کردن کلیه تماس ها
 • امکان ارسال وضعیت دستگاه به سه شماره ذخیره شده در حافظه به صورت پریودیك با زمان قابل تنظیم
 •  انجام کلیه پیکربندیهای دستگاه از طریق SMS یا پورت سریال
 • سازگاری کامل با انواع سیم کارتهای اعتباری و ثابت( همراه اول و ایرانسل)

 

 ویژگی های سخت افزاری:

 •  دارای نمایشگر LED مجزا برای وضعیت دستگاه و شبکه موبایل
 •  قابل اتصال به انواع PLC , HMI , PC
 • تعویض سیم کارت بدون نیاز به باز کردن قاب دستگاه 
 • رنج گسترده تغذیه ورودی با محافظت از تغذیه معکوس و ولتاژ اضافی (VDC 10-36 )
 • دارای نگهدارنده جهت نصب روی ریل

 

 

 

به زودی

به زودی

بزودی توضیحات